21 marca 2018

Szwajcarkowe Granie - Leszek Kopeć 17.03.2018

Miało być wiosennie, ale zima sprawiła nam niezłego psikusa. Mimo niesprzyjającej aury spotkaliśmy się przy buzującym w kominku ogniu, w Schronisku Szwajcarka, aby posłuchać dwugodzinnej muzycznej opowieści wrocławskiego barda Leszka Kopcia. Piosenki Leszek przeplatał anegdotami z różnych okresów swojego życia. Było o wędrowaniu, pracy dziennikarskiej, ale muzyka zawsze przewijała się na pierwszym miejscu… 

„A wieczorem przy kominku będę siadał z moją muzyką
Bo przecież ona zawsze ze mną jest. 
Więc graj, więc graj muzyko moich myśli…”

fot. Krystyna Pisarska

 

Krótka historia „Szwajcarkowego Grania”

Nie byłoby „Szwajcarkowego Grania”, gdyby jesienią 2011 roku nie odbyły się pierwsze „Rudawskie Śpiewanki”. Przez cztery lata spotykaliśmy się co 2-3 miesiące w różnych miejscach Rudaw Janowickich, aby wspólnie pomuzykować. 
Jesienią 2015 roku, dzięki świetnie rozwijającej się współpracy z nowym gospodarzem schroniska „Szwajcarka”, zainicjowaliśmy nowy cykl pn. „Szwajcarkowe Granie”. W sali kominkowej schroniska co miesiąc, z wakacyjną przerwą, odbywają się autorskie koncerty wykonawców znanych ze scen przeglądów i festiwali „łagodnej” muzyki. Po koncertach zapraszamy widzów na długie nocne śpiewanki.