30 stycznia 2018

Szwajcarkowe Granie - Krzysztof Jurkiewicz i Cezary Rogalski 27.01.2018

Pierwsze w 2018 roku Szwajcarkowe Granie i wspaniałe wrażenia za nami. Koncert Jurkiela i Czarka trwał 4 godziny (z jedną 20-minutową przerwą), publiczność dopisała (pełna sala), wrażeń pozytywnych mnóstwo. Wysłuchaliśmy kilkudziesięciu autorskich piosenek Krzysztofa Jurkiewicza i Marusza Kampera – przekrój przez ponad 30 lat działalności Ich zespołu – Słodki Całus od Buby. Były historie niektórych piosenek, anegdoty, a w utworach dużo humoru, emocji, miłość, góry, ludzie i miejsca ważne i bliskie wykonawcom, a wszystko to w świetnej gitarowo-harmonijkowej oprawie muzycznej.

Fot. Krystyna Pisarska

Krótka historia „Szwajcarkowego Grania”

Nie byłoby „Szwajcarkowego Grania”, gdyby jesienią 2011 roku nie odbyły się pierwsze „Rudawskie Śpiewanki”. Przez cztery lata spotykaliśmy się co 2-3 miesiące w różnych miejscach Rudaw Janowickich, aby wspólnie pomuzykować. 
Jesienią 2015 roku, dzięki świetnie rozwijającej się współpracy z nowym gospodarzem schroniska „Szwajcarka”, zainicjowaliśmy nowy cykl pn. „Szwajcarkowe Granie”. W sali kominkowej schroniska co miesiąc, z wakacyjną przerwą, odbywają się autorskie koncerty wykonawców znanych ze scen przeglądów i festiwali „łagodnej” muzyki. Po koncertach zapraszamy widzów na długie nocne śpiewanki.